Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/plugins/system/eprivacy/eprivacy.php on line 186
Stanje lovskih psov in analiza iskanj obstreljene divjadi v LD članicah LKD Celje v letu 2017
LKD Celje

V LKD Celje smo opravili 5. analizo stanja lovskih psov vpisanih v informacijski sistem LZS – Lisjak - kinologija za l. 2016. Z analizo stanja lovsko uporabnih psov v loviščih lahko ali pa moramo načrtovati nadaljnji razvoj določene lovske pasme (potrebna za delo v določenem lovišču). Rezultate predložimo našim članicam - upravljavkam lovišč (lovskim družinam, ki naj seznanijo z le to tudi lovce, kinologe (kinološke referente) in vodnike lovskih psov v svojih sredinah.
Z analiziranjem stanja (opravljenega dela) v lovski kinologiji na našem področju smo pričeli spomladi, konkretno pa tudi dogajanja v »krvosledništvu«, katero je sestavni del v procesu izvajanja lova, kot zapisana obveznost lovcev v zakonodaji (Zakon o divjadi in lovstvu, Pravilnik o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja ranjene ali obstreljene živali ter višine škode na divjadi, ki je povzročena s protipravnim lovom ). Zbrani so vsi podatki o številu lovskih psov, ki jih premorejo lovske družine članice LKD CELJE in SKZLD CELJE, kakor tudi podatki po pasemskih skupinah in pasmah (aplikacija LISJAK- modul kinologija), tabele, ter grafi...
Ker lovsko informativni sistem LZS ponuja v navedenem modulu tudi ostale podatke lovske kinologije, naj služijo v primerjavah znotraj lovskih družin, kakor tudi kot dejavnik odločanja o nabavi lovskega psa oz. povečanju »tropa« lovsko uporabnih psov upravljavk lovišč članic LKD CELJE…
Sicer pa je razveseljiv podatek, da skupen trop lovsko uporabnih psov upravljavk lovišč članic LKD Celje drži število okoli 440. V primerjavi z l. 2012 (441) v l. 2013 povečal za 13 (454) v l. 2014 povečal za 7 (461), v l. 2015 rahlo upadel za 3 (458 lovskih psov) in v l. 2016 beležimo upad (stanje 438 lovskih psov). Upoštevati moramo namreč kazalnik, da je uspel naš apel upravljavkam lovišč, da iz evidence aplikacije Lisjak izbrišejo vse umrle pse. (mortaliteta)
V LKD CELJE je to peta »baza podatkov« v delovanju društva od l. 1979, ki bo služila kot izhodišče pri delu v lovski kinologiji v prihodnje…

Celoten dokument si lahko ogledata na povezavi dokumenti ali tukaj >>>

EU e-Privacy Directive

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Za Prijavo / Registracijo morate omogočiti Piškotke v nasprotnem primeru ta ni mogoča. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh? .

Preveri direktivo o piškotkih.

Preprečili ste nalaganje piškotkov. Odločitev lahko prekličete.

Dovolili ste shranjevanje piškotkov na Vaš računalnik. Odločitev lahko prekličete.

Iskanje

Kontakt

Cankarjeva ulica 6, 3000 Celje, Slovenija

lkd.celje@gmail.com

GSM: 041-685-664 ali 041-496-401

http://www.lkd-drustvo-celje.si/