LKD Celje

Zaradi zoženja odprtine na kožici se nabreknjen ud po parjenju vklešči. Kri po arterijah lahko priteka v spolovilo po venah, ki imajo tanke stene pa ne more odtekati zaradi pritiska zožene kože. Spolovilo se nenormalno poveča še bolj otrdi, sluznica je suha brez leska,začne spreminjati barvo v modrikasto, kar pomeni odmiranje tkiva - nekrozo. Ko povsem pomodri, se pojavijo razpoke in razjede, prišlo je do odmrtja- gangrene. Ukrepamo takoj, še predno pride do odmiranja. Na spolovilo polagamo mrzle obkladke, da bi splahnelo, lahko tudi mažemo z mastno kremo, da spolovilo zdrkne nazaj. V kolikor nismo uspešni moramo poiskati pomoč veterinarja, ki bo kožo prerezal- kirurško obdelal. Če nič ne ukrepamo tvegamo odmrtje spolovila in smrt psa.Možna je tudi zahtevna amputacija spolovila, in dolgotrajno okrevanje.

EU e-Privacy Directive

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Za Prijavo / Registracijo morate omogočiti Piškotke v nasprotnem primeru ta ni mogoča. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh? .

Preveri direktivo o piškotkih.

Preprečili ste nalaganje piškotkov. Odločitev lahko prekličete.

Dovolili ste shranjevanje piškotkov na Vaš računalnik. Odločitev lahko prekličete.

logo LDK Celje srednji

Prevod vsebine (Google)

Iskanje

Kontakt

Cankarjeva ulica 6, 3000 Celje, Slovenija

lkd.celje@gmail.com

GSM: 041-685-664 ali 041-496-401

http://www.lkd-drustvo-celje.si/