Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/plugins/system/eprivacy/eprivacy.php on line 186
Ukleščenje spolovila
LKD Celje

Zaradi zoženja odprtine na kožici se nabreknjen ud po parjenju vklešči. Kri po arterijah lahko priteka v spolovilo po venah, ki imajo tanke stene pa ne more odtekati zaradi pritiska zožene kože. Spolovilo se nenormalno poveča še bolj otrdi, sluznica je suha brez leska,začne spreminjati barvo v modrikasto, kar pomeni odmiranje tkiva - nekrozo. Ko povsem pomodri, se pojavijo razpoke in razjede, prišlo je do odmrtja- gangrene. Ukrepamo takoj, še predno pride do odmiranja. Na spolovilo polagamo mrzle obkladke, da bi splahnelo, lahko tudi mažemo z mastno kremo, da spolovilo zdrkne nazaj. V kolikor nismo uspešni moramo poiskati pomoč veterinarja, ki bo kožo prerezal- kirurško obdelal. Če nič ne ukrepamo tvegamo odmrtje spolovila in smrt psa.Možna je tudi zahtevna amputacija spolovila, in dolgotrajno okrevanje.

EU e-Privacy Directive

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Za Prijavo / Registracijo morate omogočiti Piškotke v nasprotnem primeru ta ni mogoča. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh? .

Preveri direktivo o piškotkih.

Preprečili ste nalaganje piškotkov. Odločitev lahko prekličete.

Dovolili ste shranjevanje piškotkov na Vaš računalnik. Odločitev lahko prekličete.

Iskanje

Kontakt

Cankarjeva ulica 6, 3000 Celje, Slovenija

lkd.celje@gmail.com

GSM: 041-685-664 ali 041-496-401

http://www.lkd-drustvo-celje.si/