LKD Celje

 

Tovariši lovci!

V soboto, 6. septembra 2014 ob 9. uri prirejajo Lovsko kinološko društvo Celje, Savinjsko Kozjanska zveza lovskih družin Celje in Lovska družina Škale na Lubeli (Lovski dom LD Škale) lovsko - kinološki dan, ki je postal tradicionalno druženje lovcev, vodnikov lovskih psov, ter vseh simpatizerjev lova in lovske kinologije. SKZLD Celje organizira tekmovanje v kuhanju golaža, LKD Celje pa želi pokazati delo in uspehe, ter vzpostaviti čim boljše sodelovanje z vodniki psov.

Ob praznovanju 35 letnice ustanovitve LKD Celje l. 1979, bomo s pestrim programom obeležili tudi ta jubilej. Pričakujemo udeležbo lovcev, vodnikov iz 47 lovskih družin (upravljavk lovišč). Vsem lovskim družinam – članicam LKD Celje bodo podeljena priznanja za odlično sodelovanje ob 35 letnici ustanovitve LKD Celje. Zaželena je udeležba lovcev, družinskih članov, s »štirinožnimi tovariši« vseh lovskih pasem.

Na prireditvi bodo prikazane vaje poslušnosti za lovske pse (šola VP1, VP2), izbrali bomo tudi najlepšega psa prireditve. Podeljene bodo tudi jubilejne značke in zbornik.

 

Za vse udeležence bomo priskrbeli brezplačen okusen lovski golaž in vrček piva.

Kot prejšnja leta bo tudi letos rdeča nit srečanja tekmovanje v kuhanju divjačinskega golaža. Zato vabimo ekipe lovskih družin, da se ga udeležijo v čim večjem številu. Ekipe morajo sestavine in pribor za kuhanje divjačinskega golaža prinesti s seboj, prav tako tudi plin. Edini pogoj je, da ekipe ne prinesejo s sabo že pripravljenega golaža in ga na prizorišču samo pogrejejo. Ekipe za kuhanje golaža se zberejo ob 8,00 uri. Prvo uvrščena ekipa bo prejela prehodni pokal. Prav tako bodo za prva tri mesta pripravljeni pokali.

V programu bodo nastopili: LPZ LD Škale, Savinjski rogisti, LPZ LD Dobrna, Oktet LD Smrekovec, rogisti LD Kraljevec na Sutli, rogisti JHBG PETZEN-Avstrija, moški pevski zbor flamingo.

 

Program prireditve:

 1. Uvodni pozdravi Predsednika SKZ , predsednika LKD, predsednika LZS, predsednika pevskega zbora LD Škale.
 2. Napoved programa nastopajočih skupin in kuharskih ekip, sodnikov in propozicij (moderator)
 3. Nastop LPZ LD Škale (2 pesmi)
 4. Podelitev priznanj LKD
 5. Nastop savinskih Rogistov
 6. Nastop LPZ LD Dobrna
 7. Podelitev priznanj LKD
 8. Nastop rogistov LD Kraljevec na sutli
 9. Podelitev priznanj LKD
 10. Nastop lovskega okteta LD Smrekovec
 11. Podelitev priznanj LKD
 12. Nastop rogistov JHBG PETZEN – Avstrija
 13. Podelitev priznanj LKD
 14. Nastop moškega pevskega zbora Flamingo

Kriteriji za ocenjevanje golaža

SPLOŠNI POGOJI

 1. za golaž se uporabi samo srninsko meso-po želji brez ali s kostmi.
 2. golaž se pripravi po postopku osnovne priprave za divjačinski golaž, katerim se lahko določene sestavine po želji dodajo zaradi izvirnosti
 3. količina golaža je minimalno 10 lit. Vsaka skupina predvideva po porcijo za ocenjevalno komisijo.
 4. čas kuhanja od 8,30 do 11,30 ure, ko se kuhanje zaključi
 5. delovni prostor je označen z zaporednimi številkami.

KRITERIJI OCENJEVANJA

 1. do 10 točk – urejenost prostora
 2. do 10 točk – način priprave ; postopek (obdelava surovin, praženje čebule, primerna velikost kosov mesa, itd.), čistoča, delovna obleka in podobno.
 3. do 20 točk – barva, izgled in pravilna gostota golaža
 4. do 60 točk – okus golaža

Maksimalno doseženo število točk je 100

Ocenjevalna komisija bo tričlanska, strokovna in neodvisna.

Prvo, drugo in tretje mesto prejmejo tri ekipe z najvišjim številom točk.

Za udeležence bodo pripravljene tudi druge animacijske dejavnosti.

Na srečanje so posebej vabljene naše članice in tudi vaše življenjske sopotnice.

Ker je količina pripravljene hrane odvisna od števila udeležencev, vas prosimo, da vašo udeležbo (število lovcev in ostalih udeležencev, družinskih članov) javite našemu strokovnemu tajniku Zdravku Mastnaku do torka 2. septembra. Prav tako do omenjenega datuma prijavite tudi ekipo, ki bo kuhala golaž, da bomo lahko pravočasno pripravili ustrezno število tekmovalnih prostorov.

Za kinološki dan pa je priložena še prijavnica s katero se prijavi vodnik s psom, ki bo obiskal srečanje. Zato vas prosimo da do 4. 09. pošljete pismene prijave na LKD Celje. Prijave sprejemamo pismeno na gornji naslov, na e-naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. ali na tel. 041 685 664 - Janez Šumak ali strokovnemu tajniku.

Tovariši lovci in vodniki lovski psov, upamo, da se boste udeležili srečanja v čim večjem številu, saj je le-to namenjeno predvsem medsebojnemu druženju in spoznavanju, ter promociji slovenskega lovstva.

Zemljevid z označeno potjo do prireditvenega prostora lahko najtede tukaj >>>

Lovski zdravo!

Predsednik LKD Celje                                                                     Predsednik SKZLD Celje

  Janez Šumak   l.r.                                                                              Vinko Blazinčič l.r.

Iskanje

Kontakt

Cankarjeva ulica 6, 3000 Celje, Slovenija

lkd.celje@gmail.com

GSM: 041-685-664 ali 041-496-401

TRR: SI 56 6100 0000 1142 037

http://www.lkd-drustvo-celje.si/