LKD Celje

Na petem taboru mladih 2018, ki ga je organizirala SKZLD CELJE smo sodelovali tudi kinologi LKD CELJE.
V soboto, 11. avgusta smo na Šmohor prišli s pisano druščino vodnikov in lovskih psov. Predsednik LKD Celje, mednarodni kinološki sodnik JANEZ ŠUMAK je udeležencem tabora predstavil delo LKD ja nato pa predstavil lovske pasme, njihov namen ter delo za katerega se šolajo oz. usposobijo. Sledil je prikaz šolanja vodljivosti lovskih psov po programih VP1,2 ter postavitev in izdelava sledi obstreljene oz. ranjene divjadi katero so mladi ves čas pozorno spremljali in ob najdbi plena nemške prepeličarke Žiris z vodnikom Vinkom Otorepcem glasno aplaudirali. Vodniki lovskih psov so v zaključku prepustili svoje štirinožne lovske tovariše mladim, da so se v igri še kar nekaj časa družili...

Odličen prispevek o pomenu izobraževanja mladih, pripravili so ga na MMC Tv Laško, si lahko ogledate na povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=fCoK7hs_ALg

 

Iskanje

Kontakt

Cankarjeva ulica 6, 3000 Celje, Slovenija

lkd.celje@gmail.com

GSM: 041-685-664 ali 041-496-401

TRR: SI 56 6100 0000 1142 037

http://www.lkd-drustvo-celje.si/